bylogo

היערכות מקצועית ליום שאחרי הקורונה

שתפו את המאמר

בעת כתיבת שורות אלה, איש אינו יודע מתי יְפַתחו חיסון לקורונה, ומה יהיו ההשלכות מרחיקות הלכת של התפשטות הווירוס. אבל, כבר כעת כולם מודעים לכך שכדאי לחשוב קדימה.
מהבחינה התעסוקתית, אין ספק שמגיפת הקורונה טילטלה ענפים רבים, ועבור אנשים מסוימים זו גם הייתה קריאת השכמה – כבר לא בטוח שנוכל להישאר באותו מקום עבודה או שיהיה לנו אופק קידום מקצועי. לכן, זה הזמן לבחון את שוק התעסוקה במתכונתו החדשה.
אם פוטרתם או הוּצאתם לחל"ת, העסק שלכם נסגר או נתקל בקשיים, או שאתם פשוט רוצים להיות מוכנים ליום שאחרי המשבר הנוכחי – הכתבה הזו תעזור לכם להבין מה כדאי להכין מראש לקראת העתיד.

נוסח מעודכן של קורות חיים כבר יש לכם?

אחרי שביליתם שנים ארוכות במקום עבודה אחד, הגיע הזמן לעדכן את קורות החיים שלכם. בלי מסמך זה אי-אפשר לצאת לשוק העבודה. הביאו בחשבון שכיום מעסיקים מצפים ליותר יֶדע טכנולוגי ולכישורים כמו ניהול זמן, ומתמקדים בהתפתחות מקצועית ובאפשרות להתגמש.
חשוב לארגן את קורות החיים בצורה נגישה ולהכין מכתב מקדים משכנע. תארו מה בדיוק עשיתם בכל תפקיד ואיך תרמתם לארגון, התייחסו לנקודות החוזק שלכם, והבליטו את נושאי המוטיבציה והגמישות. רצוי להעלות גרסה דיגיטלית גם לרשת לינקדאין, הרשת העסקית הגדולה בעולם, בה משוטטים המגייסים בחיפוש אחר מועמדים.

הקשרים שייקחו אתכם קדימה

לינקדאין היא גם מקום מצוין להתחיל לטוות קשרים מקצועיים, כאלה שתוכלו להפעיל בעת הצורך.
מתגו את עצמכם בצורה אפקטיבית תוך ציון פעילות מקצועית מוכוונת-מטרה. הצטרפו לקבוצות שקשורות לתחום העיסוק שלכם וכן לחיפוש עבודה (אלא אם כן אינכם רוצים שהמעסיק הנוכחי יחשוד בכוונותיכם לערוק), הציעו התקשרויות לאנשי מפתח בארגונים שמעניינים אתכם, חפשו את החוליה המקשרת ביניכם, ושִלחו גם הודעות אישיות. כאשר יגיע הזמן להפעיל את הקשרים, תוכלו לעשות זאת בהקלקה מהירה.

פיתוח מקצועי רב-תחומי

כאשר לא ברור מה צופן העתיד, או שחלה תפנית לא צפויה במסלול המקצועי, חשוב להיפתח להזדמנויות חדשות, ולא לפסול דברים על הסף.
זו יכולה להיות הצעת עבודה שלא שקלתם קודם לכן, או הכשרה מקצועית – בקורס רגיל או מקוון – לעבודות שנעשו מבוקשות ורלבנטיות יותר בעקבות המצב. זה עשוי להועיל לכם בעבודתכם כשכירים, וגם אם תחליטו להפוך לעצמאים.

לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה מציעים לכם מערך תומך בעת ההסבה המקצועית – ייעוץ לימודים, קורסים מעשיים לבניית תיק עבודות, וכל מה שנחוץ לכם לצורך נחיתה רכה בתחום עיסוק חדש.

עוד מאמרים

כל המאמרים

מוכנים? המגמות הבולטות בעיצוב פנים

תהליך העיצוב הוא מפגש יצירתי בין רצונות הלקוח לבין הידע של המעצב, ואלה מַפרים זה את זה באינטראקציה מתמדת עד סיום הפרויקט. במפגש זה יש

שנקבע שיחה על העתיד שלך?

יועצי הלימודים שלנו יבדקו ביחד איתך את ההתאמה שלך לאחד ממסלולי ההכשרה שלנו

דילוג לתוכן